Microsoft publikuje wyniki badań dotyczące oszustw internetowych
Przez bruder Dnia 17 Paź, 2012 O 12:15 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Microsoft opublikował wyniki raportu mającego na celu sprawdzenie popularności w sieci i podatności użytkowników na oszustwa internetowe. Najwięcej spośród ankietowanych osób dało się skusić na informacje o wygranej, klikając na odpowiednio spreparowany link.

Bezpieczeństwo

Ankiety przeprowadzono w ramach promocji National Cyber Security Awareness Month. Dane z przygotowanego raportu są dość niepokojące. Około 44% ankietowanych uwierzyło w wygraną i kliknęło choć raz w łącze prowadzące do przygotowanej witryny. Równie liczna grupa pytanych użytkowników przyznała, że otrzymywali oni maile wyglądające tak jakby przyszły z oficjalnego źródła, podczas gdy były to wiadomości prowadzące do zainfekowanych witryn. Kolejne 38% osób otrzymywało wiadomości od ludzi nakłaniających ich do dokonania przelewu pieniężnego na podane konto lub notorycznie zachęcało ich do podjęcia pracy zarobkowej w domu.

Microsoft radzi wszystkim użytkownikom by nie klikali oni żadnych linków znajdujących się w e-mailach czy oknach rozmów komunikatorów, nawet jeśli pozornie pochodzą one z zaufanego źródła.

 

Źródło: Softpedia