Microsoft Surface już w październiku
Przez ciastoman Dnia 31 lip, 2012 O 11:40 AM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Znamy już datę premiery najnowszego tabletu sygnowanego logiem Microsoftu. Zapowiedziane nieco ponad miesiąc temu urządzenie będzie miało swoją premierę 26 października, czyli w ten sam dzień, co Windows 8.

Następna wersja naszego systemu operacyjnego będzie oficjalnie dostępna od 26 października 2012 roku. W tym samym czasie zaczniemy sprzedaż urządzeń z serii Surface, które zostały w pełni zaprojektowane i wyprodukowane przez Microsoft” – czytamy w raporcie wydanym przez firmę.

Dla wielu wiadomość ta nie będzie dużą niespodzianką. Kiedy 18 czerwca pojawiły się pierwsze zapowiedzi Microsoft Surface, Steve Ballmer zaznaczył, że jego premiera zbiegnie się mniej więcej w czasie z premierą Windows 8. Na wersję oznaczoną Surface Pro przyjdzie nam poczekać do stycznia następnego roku. Będzie ona wyposażona w większą przestrzeń dyskową oraz system Windows 8 Pro.

Tablet będzie wyposażony w procesor Intel Core i5 i będzie wyposażony w ekran o przekątnej 10,6 cala. Jego waga nie będzie przekraczała jednego kilograma. Cena wersji podstawowej została ustalona na 599 dolarów. Za wersję Pro będziemy musieli dopłacić 400 dolarów.

Źródło: www.tomshardware.com