Notebooki Samsung Serii 5 – wydajność, doskonały obraz i dźwięk
Przez Grzechu Dnia 10 Lip, 2012 O 02:23 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Samsung wprowadza na polski rynek nową generację 15 i 17-calowych notebooków z serii 5, cechujących się wysoką wydajnością oraz znakomitą jakością obrazu i dźwięku. Dzięki szybkim procesorom, wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości, dedykowanym układom graficznym i głośnikom marki JBL, laptopy te zapewniają doskonałe wrażenia multimedialne, które zadowolą zarówno zapalonych graczy, jak i miłośników filmów oraz muzyki.

W skład nowej generacji notebooków firmy Samsung z serii 5 wchodzą cztery modele, dwa z wyświetlaczami 15,6 cala oraz dwa z dużymi, 17-calowymi ekranami. Komputery te zostały zaprojektowane z myślą o tym, by zapewnić użytkownikom najlepsze doznania audiowizualne oraz optymalną użyteczność. Notebooki serii 5 mają szeroką gamę zastosowań multimedialnych, dlatego idealnie sprawdzą się przy wymagających grach i filmach HD, a także jako narzędzie w rękach grafików komputerowych czy twórców muzyki.

Większa wydajność i szybkość ­– lepsza zabawa
Notebooki Samsung z nowej serii 5 gwarantują znakomitą wydajność i szybkość pracy dzięki zastosowaniu dwurdzeniowych procesorów Intel® Core™ i5 oraz czterordzeniowych Intel® Core™ i7. Korzystanie z wymagających aplikacji, nawet wielu jednocześnie, jest bezproblemowe za sprawą szybkiej pamięci operacyjnej DDR3/1600Hz o pojemności od 4 do 8GB. Płynność odtwarzania filmów HD i najnowszych gier zapewniają dedykowane układy graficzne firmy nVidia z pamięcią 2 GB. Użytkownicy notebooków serii 5 z łatwością pomieszczą swoje kolekcje filmów, zdjęć i muzyki na dyskach twardych o pojemności 1TB.

Krystaliczny obraz i dźwięk
Nowe notebooki z serii 5 posiadają matryce LED w technologii SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu ekran zapewnia wysoką jakością wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu i nie męczy oczu. Zastosowanie wyświetlaczy HD oraz HD+ (1600×900) pozwala cieszyć się grami w wysokiej rozdzielczości oraz filmami odtwarzanymi z wbudowanego napędu Blu-ray. Unikalne wrażenia akustyczne gwarantują wysokiej jakości głośniki stereo marki JBL wraz z dodatkowym subwooferem emitującym soczyste, niskie tony. Ponadto procesor dźwięku przestrzennego i technologia SoundAlive™ 3D pozwalają stworzyć wyjątkową atmosferę w grach, filmach czy podczas słuchania ulubionej muzyki.

Wyjątkowy komfort użytkowania
Wygodę w pracy z komputerem zapewnia miedzy innymi klawiatura typu wyspowego o ergonomicznym układzie, w którym najbardziej przydatne przyciski strzałek, funkcyjne oraz klawiatura numeryczna są wyraźnie rozdzielone. Dzięki temu dostęp do poszczególnych funkcji i ich obsługa są łatwiejsze, a podczas korzystania z notebooka i wpisywania liczb oraz innych danych użytkownik popełnia mniej błędów.

O komforcie korzystania z notebooków serii 5 decyduje także szybkość uruchamiania i działania systemu operacyjnego oraz aplikacji. Zastosowanie wydajnych komponentów sprawia, że komputer ładuje system w mniej niż w 20 sekund a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 2 sekundy.

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do potrzeb użytkownika jest banalnie proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje. Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebook serii 5 uruchamia się i pracuje jeszcze szybciej.

Nowe notebooki Serii 5 są już dostępne w Polsce w sugerowanych cenach detalicznych:

Notebook o przekątnej ekranu 15,6” (550P5C) kosztuje od 3499 PLN, natomiast komputer z wyświetlaczem 17,3” (550P7C) od 3799 PLN.