Nowe akceleratory Nvidia Quadro dla profesjonalistów
Przez Vister81 Dnia 7 Mar, 2013 O 09:00 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Zielony gigant zaprezentował nową serię  kart graficznych Quadro, które należą do najmocniejszych akceleratorów w ogóle. Karty te będą miały zastosowanie przede wszystkim w branżach zawodowych, takich jak medycyna czy też branże architektoniczne, inżynieryjne czy przemysłowe. W skrócie mówiąc – jest to sprzęt dla profesjonalistów.

nvidia-quadro-karty-graficzne-1

Do tej pory, akceleratory Nvidia Quadro dostępne były w modelu Quadro K5000 oraz ich specjalnych wersji dla komputerów Mac. Do tejże rodziny dołączają właśnie cztery konstrukcje.

 • Quadro K600 należy do klasy najbardziej niszowej i charakteryzuje się niskoprofilową budową z małym chłodzeniem. Na pokładzie karty znalazł się procesor ze 192 rdzeniami CUDA oraz 1 GB pamięci o przepustowości 29 GB/s. Karta ta obsługuje do dwóch monitorów, a jej cena została wyznaczona na 169 Euro
  k600
 • Quadro K2000 jest już mocniejszym akceleratorem. Umożliwia dodatkowo wyświetlanie obrazu na wielu monitorach. Karta dysponuje rdzeniem z 384 procesorami strumieniowymi i 2 GB pamięci o przepustowości 64 GB/s. W tym przypadku kartę można połączyć z czterema monitorami. Jej cena wynosić ma 449 Euro.
  k2000
 • Karta Quadro K2000D jest praktycznie taką samą konstrukcją jak poprzednik. Zastosowano w niej jednak dwa gniazda dual-link DVI, umożliwiające komunikację z wyświetlaczami medycznymi o ultrawysokiej rozdzielczości.
  k2000d
 • Kartą, którą można nazwać prawdziwym potworem, jest Quadro K4000, która głównie przeznaczona jest dla zaawansowanych aplikacji graficznych – model ten obsługuje wiele monitorów oraz pracę w trybie stereoskopowym. Producent zastosował tutaj rdzeń z 768 procesorami strumieniowymi oraz 3 GB pamięci o przepustowości 134 GB/s. Chłodzenie zajmuje tutaj tylko jeden slot, także jest to ewidentna zaleta. W przypadku tego akceleratora, podłączymy go do 4 monitorów, a cena będzie wynosiła 1809 Euro.
  k4000

Należy dodać, że wszystkie nowe karty oparte są na nowej generacji multiprocesorowego silnika strumieniowego (SMX), który zapewnia do 50% wyższą wydajność obsługi wizualizacji oraz dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z produktami poprzedniej generacji kart Quadro. Dodatkowo obsługują one technologie Nvidia FXAA (Fast Approximate Anti-Aliasing) i Nvidia TXAA (Temporal Anti-Aliasing), są kompatybilne z oprogramowaniem do zarządzania pulpitem NVIEW. Całość może połączyć się z aż 16 monitorami w technologii Nvidia Mosaic.

 

Karty są już dostępne w sprzedaży. Wprowadzone mają też być niebawem stacje robocze wyposażone w karty Quadro. Będą one wychodziły spod strzech największych producentów OEM na świecie, takich jak HP, Dell, Lenovo i Fujitsu, a także przez takich integratorów systemów jak BOXX Technologies i Supermicro.

 

Źródło : Nvidia, VideoCardz