Nowości od Asusa
Przez Admin Dnia 5 Sty, 2011 O 05:37 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Firma Asus prezentuje swoje 3 najnowsze zabawki. Wartym uwagi jest Tablet PC który posiada klawiaturę QWERTY, chip NVIDIA Tegra 2 oraz Androida w wersji 3.0

Pierwszy z nich to wspomniany tablet z klawiaturą QWERTY czyli Eee Pad Slider. Klawiatura została zaprojektowana podobnie jak ta w Inspiron Duo od Della. Tablet posiada system operacyjny Google Android 3.0 z nowym interfejsem o nazwie My Wave, procesor NVIDIA Tegra 2 oraz 10 – calowy ekran. Oprócz tego, urzadzenie zostało wyposażone w dwie kamerki, jedna 5MPx z autofokusem, druga do wideorozmów o rozdzielczości 1,2MPx, porty USB, HDMI a nawet czytnik kart microSD.


Drugim dzieckiem Asusa, jest urządzenie o nazwie Eee Pad Transformer. Podobnie jak Eee Pad Slider, Transformer posiada klawiaturę QWERTY lecz w tym modelu, możemy ją sobie odłączyć. Wnętrze urządzenia jest podobne jak w Eee Pad Slider tylko, że posiada jeszcze dysk SSD o pojemności 32 GB oraz dłuższy czas pracy (do 16 godzin).

Eee Pad Memo to ostatni prezentowany przez ASUSA gadżet. Właściwe, ciężko określić typ tego urządzenia. Jest to coś pomiędzy smartfonem a małym tabletem. Ekran „smartfono-tableta”  to 7 – cali, procesor Qualcomm 8260 1,2 GHz oraz tak jak w w/w tabletach dwie kamerki. Dzięki przystawce Bluetooth MeMic będziemy mogli wysyłać SMS-y oraz wykonywać połączenia. Urządzenie będzie mogło odtwarzać wideo HD.

Na koniec daty premiery oraz ceny urządzeń:

Eee Pad Transformer399 – 699$, premiera w kwietniu

Eee Pad Slider – 499 – 799$, premiera w maju

Eee Pad MeMo – 499 – 699$, premiera w czerwcu

Źródło: Gizmodo.pl