Nowy gigant Asusa – router RT-AC66U
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2012 O 11:31 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

W czasie gdy wszyscy stawiają na tworzenie jak najmniejszych urządzeń służących do codziennego wykorzystania w biurze i w domu, firma Asus poszła pod prąd, tworząc nowoczesny, ale dość duży router.

RT-AC66U pracujący w standardzie 802.11ac, to propozycja dobrze przemyślana, adresowana do tych, którzy wolą urządzenie funkcjonalne i łatwe w obsłudze, od modnego gadżetu. Masywna obudowa i trzy duże anteny – już samo to wystarczy, by z daleka go dostrzec. Producent postanowił jednak ułatwić nam zadanie – dzięki specjalnej stópce router można ustawić pionowo – ale i tak zabiera dużo miejsca.

A co znajdziemy w środku? RT-AC66U to router dwuzakresowy (pracujący na pasmach 2,4GHz oraz 5 GHz), a dzięki technologii Wi-Fi 802.11ac jest niemal trzykrotnie szybszy od urządzeń korzystających z sieci 802.11n. Oprogramowanie pozwala na bardzo intuicyjną obsługę urządzenia, nie trzeba być zaawansowanym administratorem, by skonfigurować router, ustawiając priorytety dla różnego rodzaju ruchu wewnątrz sieci, oddzielając w ten sposób surfowanie, ściąganie i streaming audio i video.

Od samego początku do RT-AC66U przylgnęła etykietka routera dla nowicjuszy, ale nic nie stoi n przeszkodzie, by mogli z niego korzystać również bardziej zaawansowani użytkownicy. Zwłaszcza, że parametry tego urządzenia mogą robić wrażenie.

Rafał Chojnacki

Źródło: Hothardware.com

  • Asia

    Wszystko ładnie pięknie, router wygląda na prawdę dobrze, ale zrobili ten sam, co większość producentów błąd: gniazda usb są tak blisko siebie, że może być problem z wpięciem dwóch większych rzeczy. Poza tym jest ok. Nie wiem jak się sprawdzają routery asusa i od kiedy się w nie bawią (na codzień korzystam z Netgeara który spełnia wszystkie moje oczekiwania).

  • Damian Wolny

    Standard nawet w płytach głównych. Spróbuj wcisnąć w dwa sloty obok siebie np. dwa grubsze pendrivy, albo adapter Wi-Fi i pendrive. Życzę powodzenia :)