Nowy Gmail, akcesoria dla zwierząt od Sony i mikrofala Nokii – tak, to Prima aprilis
Przez Dawid Dziurkowski Dnia 1 Kwi, 2013 O 03:41 PM | Kategorie ARTYKUŁY, INTERNET, MOBILNE, TECH | Z 0 Komentarzami

Jak co rok w Prima aprilis, producenci nie mogą przepuścić okazji, aby pod pretekstem żartów i zabawy, zrobić wokół siebie trochę szumu. A że przy okazji są przy tym całkiem zabawni i pomysłowi, postanowiliśmy specjalnie dla Was wybrać i zaprezentować kilka najciekawszych dowcipów.

aprilis_cover

Google z pompą

Google tradycyjnie przygotowało dla internautów największą ilość żartobliwych filmów, będących „zapowiedziami” nowych funkcji, serwisów i zmian w popularnych usługach.

Pierwszym materiałem, który chcielibyśmy Wam zaprezentować, jest film z szokującą informacją o wyłączeniu możliwości przesyłania filmów do serwisu YouTube.  Okazało się bowiem, że od momentu startu serwisu, jego jedynym celem było zebranie filmów, które uczestniczyć będą w konkursie o miano „Najlepszego filmu w Internecie”. Oceną filmów zajmie się specjalna komisja, która obradować będzie aż do 2023 roku. Laureat nagrody, poza tytułem „Twórcy najlepszego filmu w Internecie” otrzyma także odtwarzacz MP3 rodem z 2006 roku (w końcu nagrody muszą być znane w momencie startu konkursu, prawda?) oraz 500 dolarów na dalszą działalność filmową. Kto wie, może zwycięzcą zostanie ktoś z Was?

Google nie byłoby sobą, gdyby przy okazji nie zafundowali konkurencji niewinnego pstryczka w nos. Tym razem przeszli jednak samych siebie, bowiem w jednym filmie odnaleźć można odniesienia co najmniej do 3 dużych producentów. Co powiecie na film stylizowany na reklamy Apple, o produkcie wykorzystującym kodową nazwę nowej wersji systemu Microsoftu (Blue) i ze sloganami reklamowymi Samsunga („Inspirowany naturą”)? Przed Państwem Gmail Blue – nowa wersja najpopularniejszego serwisu pocztowego na świecie.


Sony zadba o wszystkich domowników

Podstawową zasadą wszystkich przedsiębiorców jest to, aby odnaleźć jeszcze niezagospodarowane sektory rynku i wykorzystać ich potencjał. Z dokładnie takiego samego założenia wyszedł japoński gigant Sony, rozpoczynając pracę nad linią nowych akcesoriów audio-wizualnych dla zwierząt. Animalia, bo taką nazwę nosi ten projekt, to między innymi głośniki stereo dla chomika i słuchawki dla kotów, ułatwiające ignorowanie ludzi oraz wszystkich innych istot wokół. Nie zabrakło także telewizora, wraz z zestawem audio i pilotem, zaprojektowanych specjalnie dla naszych szczekających pupili.

Metro/modern również w kuchni – socialna kuchenka mikrofalowa od Nokii

Nokia, jako główny „koń pociągowy” platformy Windows Phone, oczywiście również musiała dać o sobie znać. Tak oto powstała kuchenka mikrofalowa 5AM-TH1N6 Constellation (podobieństwo do nazwy Samsung Galaxy najprawdopodobniej popełnione zostało z pełną premedytacją). Jego specyfikacja to w skrócie: 5000 Watt, duży ekran dotykowy ze znajomym, kafelkowym interfejsem oraz aparat z technologią PureFood, która nie tylko utrwala nasze potrawy na zdjęciach, ale także rozsyła je do naszych znajomych za pośrednictwem portali społecznościowych.

Nokia podała nawet datę rozpoczęcia wysyłki swojego produktu oraz jego cenę, tak więc wszyscy zainteresowani „Lumią do podgrzewania” powinni odłożyć 399 Euro na 2 kwartał bieżącego roku.

Słowem zakończenia

Dla pewności wolimy dodać, że wszystkie podane powyżej informacje są nieprawdziwe, urządzenia nie istnieją i – przynajmniej na razie – istnieć nie będą, a zapowiadane zmiany nie wejdą w życie. PRIMA APRILIS!

Jeśli natkniecie się dzisiaj na inne ciekawe żarty, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. I uważajcie, żeby nie dać się dzisiaj na nic nabrać! :)

 

Źródło:  GSMArena.com, conversations.nokia.com, blog.sony.com