Nowy Ipad już w sprzedaży!
Przez KonradWasiak Dnia 17 Mar, 2012 O 02:29 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Potęga elektronicznych gadżetów Apple wprowadziła wczoraj do sprzedaży swoje nowe dzieło – tablet serii Ipad. Jest to mały, cienki komputerek, posiadający dotykowy ekran.

 

Nowością w nim jest poprawiona ostrość obrazu. Cechę tą zapewnia wysoka rozdzielczość 2048 x 1536 na 9,7 calowym wyświetlaczu Retina. Daje on o 44 % większe nasycenie kolorów. Zastosowano także nowy wspomagający wyświetlacz procesor A5X korzystający z 4 rdzeni. Matryca aparatu ma 5MPix, filmy nagrywane są w rozdzielczości 1080p. Nowa maszyna oferuje obsługę nowej technologii LTE, jednak w Polsce nie będziemy mogli korzystać z tej funkcji, przez niezgodność częstotliwości wykorzystywanych u nas i używanych przez Ipada. Wspierane języki rozpoznawania mowy to angielski, francuski, japoński i niemiecki. Bateria trzyma do około 10 godzin. Grubość tabletu to 9,5 mm, a waga – 660 g. Koszt wersji 32 GB wynosi około 600 dolarów.

Głównie zmiany dotyczą wyświetlacza i technologii LTE. Zaszły również nieznaczne zmiany w wymiarach i wadze. Jak oceniacie? Piszcie w komentarzach.