Pierwszy tablet z Windows 8 na procesorze AMD
Przez bruder Dnia 24 Paź, 2012 O 12:58 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Na początku miesiąca AMD oficjalnie ujawniło swój nowy układ Z-60 APU, który został specjalnie stworzony dla Windows 8. W tym tygodniu zaprezentowano pierwszy tablet, wyposażony w tenże procesor. Mowa tu o Fujitsu Stylistic Q572 – 10.1-calowym tablecie.

Fujitsu Stylistic Q572

Jak widać na powyższym zdjęciu, model ten nie prezentuje się zbyt elegancko. Zdaniem wielu jest po prostu brzydki. Urządzenie waży 725g, posiada 4GB pamięci. Posiada 10-calowy i 10-punktowy ekran dotykowy (1366 x 768, matowy), aparat o rozdzielczości 5MP (tył) oraz aparat z przodu o niewiadomej rozdzielczości. Ma także 2 porty USB 2.0, wyjście HDMI oraz SD i wyciągalną baterię. Dysk twardy, zależnie od modelu, mieści się w przedziale 64 – 256 GB. Nie ustalono jeszcze ani daty premiery ani ceny urządzenia.

Gdy AMD publikowało swój nowy procesor Z-60 APU, było przekonane, że odniesie sukces na rynku, jako, że tego typu układu zintegrowane są po prostu tańsze, a co za tym idzie bardziej opłacalne niż rozwiązania konkurencji. Jednak jak na razie to Intel wiedzie prym pod względem ilości partnerów OEM, którzy wolą zastosować rozwiązania nieco droższe, ale sprawdzone – głównie procesory z serii Core i nadchodzące Atomy Clover Tail.

 

Źródło: AMD