Podpisuj swoje komentarze na YouTube
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2012 O 11:28 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Serwis YouTube uruchomił nową aplikację, która ma na celu nakłanianie użytkowników zamieszczających komentarze pod filmikami, do używania pełnego brzmienia ich imienia i nazwiska. Aplikacja ta jest powiązana z serwisem społecznościowym Google+, z którego pobierane są dane dotyczące imienia i nazwiska.

Jest to kolejny krok firmy Google, zmierzający do uporządkowania komentarzy zamieszczanych w serwisie YouTube przez osoby anonimowe. Oczywiście wciąż jeszcze można zamieszczać anonimowe komentarze, podpisane jedynie nickiem odpowiednim dla konta założonego na YouTube, ale jest to już kolejny krok serwisu Google w kierunku ograniczenia anonimowości w internecie.

Z jednej strony trudno nie przyznać racji twórcom tego rodzaju aplikacji – każdy z nas woli wiedzieć kim jest osoba wypowiadająca się na nasz temat w internecie, Z drugiej jednak strony oznacza to w praktyce, że w przyszłości firma Google będzie miała jeszcze więcej informacji na nasz temat, a to nie wygląda już tak optymistycznie, zwłaszcza że zakładając różnego rodzaju konta zazwyczaj zgadzamy się na to, by właściciele wykorzystywali nasze dane, również do celów komercyjnych.

Rafał Chojnacki

Źródło: Pcworld.com