Posłuchaj ulubionych teledysków z RipTunes
Przez Admin Dnia 27 lip, 2012 O 11:38 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Popularność YouTube sprawia, ze powstają co raz to nowe aplikacje, mające ułatwić nam dostęp do ulubionych nagrań zamieszonych w tym serwisie, również tam, gdzie nie mamy dostępu do Sieci. Możemy więc dzięki niektórym z nich ściągnąć obrazy video, a dzięki innym przekonwertować ścieżkę audio z teledysku do pliku mp3.

Nowa aplikacja, zatytułowana RipTunes, to narzędzie, które daje użytkownikom jeszcze więcej możliwości. Oprócz skopiowania pliku mp3 do własnej biblioteki medialnej mamy teraz możliwość ściągnięcia dzwonka do komórki, a nawet m4r dla właścicieli iPhone’ów. Podczas konwersji możemy wybrać czy utwór ma być przesłany na podłączone do komputera urządzenie mobilne, czy raczej chcemy zachować go na dysku. To przydatna funkcja.

Tym, co odróżnia RipTunes od innych podobnych aplikacji, jest prosta wyszukiwarka, wbudowana w program, za pomocą której możemy przeszukiwać katalogi serwisu YouTube. Dzięki temu nie musimy jednocześnie przeglądać witryny internetowej w przeglądarce. Interesującą funkcją jest również możliwość wycinania fragmentów ścieżki dźwiękowej. Może się ona przydać jeżeli interesuje nas tylko jakiś fragment nagrania. Nie musimy wówczas po ściągnięciu pliku dźwiękowego edytować go w osobnym programie.

Rafał Chojnacki

Źródło: Softwarecrew.com