Prezentacja najnowszego Xboxa 21 maja – to już potwierdzone
Przez Vister81 Dnia 25 Kwi, 2013 O 12:17 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 1 komentarzem

Microsoft, po bardzo długim oczekiwaniu, ogłosił oficjalną datę zapowiedzi swojej nowej konsoli o kryptonimie roboczym „Durango”. 

nowy-xbox-top-e1366824033862

Najnowsza duma Microsoftu ma zostać zapowiedziana, oficjalnie, 21 maja. Godzinny pokaz, który szykuje nam Gigant z Redmond, ma ujawnić najważniejsze informacje na temat ich „zdumiewającej maszyny”, a dokładniej ma przedstawić coś, co ma „wyznaczyć początek nowej generacji gier, telewizji i rozrywki”. Może więc okazać się, że najnowszy Xbox nie będzie stanowił jedynie stanowiska dla graczy. Sprawdzić ma się dla wszystkich tych, którzy potrzebują mobilnego centrum rozrywki w jednym urządzeniu. Takie też właśnie założenia ma „Durango”. Oczywiście głównym filarem nadal pozostaną gry, szczególnie tytuły „Exclusive”, czyli na wyłączność. Ma ich być znacznie więcej niż w przypadku Xboxa 360, co na pewno przełoży się na popularność konsoli.

Na konferencji dowiemy się na pewno wielu rzeczy na temat Xbox Live. Od teraz, ma to być największa funkcja sieciowo-integracyjna na świecie. Ma współpracować z komputerami PC, telefonami i innymi urządzeniami, na których dostępny jest system Windows. Rewolucja? W pewnym sensie na pewno, jednak nie wiadomo do końca czego możemy się spodziewać.
Ważną rzeczą związaną z Xbox Live jest też abonament, który gracz musi uiszczać, aby móc grać Online. 21 maja dowiemy się, czy X720 przejmie w tej dziedzinie pałeczkę od X360. Niestety, jednak wszystko wskazuje na to, że tak. Ale czy na pewno będzie to minusem, przy „najbardziej rozbudowanej funkcji sieciowej”? Nikt tego nie wie, ale wszyscy dowiedzą się już wkrótce, bo już 21 maja.

Dowiemy się wielu informacji  na temat samych podzespołów, które to mają pochodzić spod strzechy AMD (GPU+CPU). Microsoft ma zaprezentować również kilka tytułów startowych, jednak ich pełną listę poznamy dopiero na E3, gdzie odbędzie się „większa” zapowiedź „Durango”.

Czekacie? Bo ja jak najbardziej!

Czy aby tak opóźniona zapowiedź będzie miała wpływ na samą sprzedaż konsoli? Przypomnę, że PS4 została oficjalnie zaprezentowana 20 lutego, a więc trzy miesiące wcześniej, niż ma się odbyć zapowiedź X720.

  • regambler

    Dobrze, xboxy 360 będą tańsze a też są bardzo fajnymi konsolami