Recenzja G Data Internet Security 2012 i TotalCare 2012
Przez Admin Dnia 14 wrz, 2011 O 04:16 PM | Kategorie HARDWARE, RECENZJE | Z 7 Komentarzami

Na początek kilka słów

Zainstalowany produkt na moim komputerze to G Data TotalCare 2012 PL. Niech Was drodzy czytelnicy nie zmyli w załączonych w dalszej częśi recenzji nazwa Internet Security. Jest to ten sam produkt…prawie :) A czym się różni G Data TotalCare 2012 od G Data Internet Security 2012? G Data TC posiada dodatkowo moduł tiuning do optymalizacji systemu i sejf do przechowywania poufnych danych. Poza tym jest to ten sam produkt. Screen pochodzi z oficjalnej sttrony G Data Polska.

Co usprawniono lub dodano w wersji 2012?

• Nowość Tryb monitorowania uruchamianych aplikacji
• Nowość Proaktywna ochrona bankowości internetowej
• Nowość Szybszy start systemu i programów
• Nowość Skanowanie w trybie bezczynności
• Skuteczna ochrona przed wirusami, trojanami, rootkitami, spyware
• Szybkie skanowanie plików – Fingerprinting i ParallelScan
• Unikatowa technologia 2 skanerów antywirusowych – DoubleScan
• Sprawdzanie zawartości danych HTTP – dodawanie wyjątków
• Cichy tryb pracy – Silent Firewall
• Nadzór nad dostępem dziecka do komputera
• Blokowanie stron o nieocenzurowanej treści
• Płyta bootowalna do wielopłaszczyznowego skanowania plików

Instalacja

Podczas instalacji możemy wybrać czy chcemy instalować kontrolę rodzicielską i niszczarkę plików. Za pomocą niszczarki można usunąć nieodwracalnie dowolny plik lub folder, przeciągając go na ikonę na pulpicie lub klikając prawym przyciskiem myszy i wybranie „zniszcz„. Plików po zniszczeniu nie można odzyskać! :)

Krótki opis

Instalator G Daty waży prawie 350MB. Zapewne jest to spowodowane skanerem AV Bitdefendera. Po instalacji program zajmuje około 550MB, więc sporo. Jednak przy dzisiejszej pojemności dysków mierzonej w setkach gagabajtów nie jest to żadnym problemem. Okno główne - centrum zabezpieczeń - jak zwykle interfejs wygląda bardzo ładnie i przejrzyście. Generalnie wszystko jest na swoim miejscu i w intuicyjnych miejscach. Nawet nowy uzytkownik G Daty ni będzie miał problemów ze znalezieniem funkcji, które chciałby skonfigurować lub podejrzeć. Dodatkowo jak w poprzedniej wersji 2011 mamy mały wykres wykorzystania procesora ogólnie i przez program G Daty.

Interfejs

Jak widać wszystko co potrzeba mamy pod ręką. Grafikę odświeżaną 2 razy na sekundę informującą nas o obciążeniu procesora. Centrum zabezpieczeń zostało podzielone na trzy moduły, dzięki temu mamy szybki dostęp do interesujących nas opcji. Pakiet integruje się z systemem dodając do menu kontekstowego szykbie skanowanie wybranych folderów czy plików. Zawiera również dodatek G Data WebFilter do przeglądarki internetowej – niestety tylko do IE9. Nie oznacza to jednak braku ochrony innych przeglądarek – o ochronę podczas przeglądania sieci dba działający na interfejsie sieciowym filtr HTTP, który przy prawidłowej, standardowej konfiguracji pakietu jest stale aktywny.

Bardzo dobra wykrywalność i blokowanie malware

G DATA InternetSecurity 2012 to pakiet zabezpieczający przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, spamem, włamaniami hackerów oraz stronami internetowymi wykradającymi poufne i prywatne dane. Ponadto aplikacja posiada moduł ochrony rodzicielskiej, zapewniający ochronę dzieci przed niecenzurowanymi treściami w Internecie, a także ograniczający dostęp do komputera podczas nieobecności rodziców. G DATA InternetSecurity 2012 korzysta z unikatowej technologii dwóch niezależnych skanerów antywirusowych DoubleScan, oferując przy tym funkcje szybkiego skanowania plików Fingerprinting i ParallelScan, cichego trybu pracy – Silent Firewall, a także sprawdzaniem zawartości danych http.

G Data wykrył 83% próbek malware, 86% próbek rootkitów i 100% scareware.

Przetestowano także umiejętność G Daty a mianowicie – umieszczono złośliwe oprogramowanie w czystym systemie – zadanie zostało wykonane prawie znakomicie - 91%
G Data przoduje także w niekomercyjnych badaniach poszczególnych rodzajów złośliwego oprogramowania. Program wykrył 100 procent rootkitów i zagrożeń scareware.

Skuteczność

Technologia G Daty wykorzystuje 2 różne skanery antywirusowe, ale w wersji 2012 nie widać jakiegokolwiek spowolnienie w prędkości działania systemu w porównaniu do wersji 2011. G Data odrobiła zadanie domowe! :). Ten niesamowity program antywirusowy jest dobrze przetestowany i udowodnił swoją skuteczność w różnych testach. Szybkość skanowania to10,6 MB na sekundę - jest dość dobra a także program ma 99,6% dokładnośći w poszukiwaniu szkodliwych programów i zagrożeń.

G Data Internet Security 2011 oferuje również szyfrowanie rozmów w naszych komunikatorach jak również ochronę poczty ale tylko dla MS Outlook. pakiet wyposażony jest też oczywiście w moduł antyspamowy.

W programie są bardzo rozbudowane opcje konfiguracji antyspamowych. Pakiet zapewnia możliwość samodzielnego określenia adresów lub domen, które mają być bezwzględnie blokowane (czarna lista) bądź też akceptowane (biała lista).

Firewall (zapora)

Testowane oprogramowanie zapewnia ochronę z użyciem tzw. autopilota, który skutecznie uwalnia użytkownika od konieczności „uczenia” zapory reguł dotyczących zarówno wzorów komunikacji sieciowej, jak też zachowań aplikacji, korzystających z połączeń sieciowych. G Data InternetSecurity 2011 automatycznie dopasowała optymalny zestaw reguł. Standardowe ustawienia zapory najprawdopodobniej wystarczą w większości zastosowań. Jednak w takim trybie działania niektóre zaawansowane programy sieciowe (np. narzędzia do zdalnej kontroli komputera, aplikacje klienckie IRC czy różnego typu oprogramowanie serwerowe) mogą być blokowane, ponieważ są uznawane za potencjalne zagrożenie. Wynika to ze standardowo ustawionych poziomów zabezpieczeń. W razie wykrycia nietypowego zachowania aplikacji zabezpieczenie wyświetli komunikat z prośbą o wybranie, co ma zrobić.

Weryfikując skuteczność pakietu, oparłem się na publicznie dostępnych badaniach niezależnego laboratorium firmy AV-Test. Najnowszy raport z testu recenzowanego oprogramowania, opublikowany w drugiej połowie kwietnia br., można znaleźć w witrynie AV-Test. W testach dotyczących zagrożeń typu 0-day oprogramowanie wykryło: 100% zagrożeń w styczniu, 87% w lutym i 96% w marcu, co łącznie pozwoliło mu znaleźć się powyżej średniej dla całej branży, wynoszącej 84%. Nieco słabiej testowany pakiet radzi sobie z blokowaniem kodu już działającego. W teście tzw. dynamicznej detekcji skuteczność programu została wyliczona na 62%, co odpowiadało średniej dla całej puli.

G Data InternetSecurity 2011 znakomicie wypadł w testach wykrywania nowych zagrożeń (ponad pół miliona unikatowych próbek), które pojawiły się w ciągu kwartału poprzedzającego badanie, najszybciej rozpowszechniających się (według indeksu WildList; ponad 24 tys. niezależnych szkodliwych obiektów), a także ukrytych (rootkitów oraz im podobnych). We wszystkich trzech próbach wynik wyniósł 100%. O ile jednak wykrywalność rootkitów była stuprocentowa, to skuteczność w usuwaniu utajnionego kodu wyniosła 64%. Jednak ten wynik i tak jest lepszy od średniej dla całej badanej puli (57%).

Podsumowanie

Zalety

 • Bardzo wysoka wykrywalność malware 
 • Świetna ochrona przed phishingiem
 • Filtrowanie spamu
 • Dyskretny firewall (funkcja autopilota) 
 • Dużo lepsza wydajność w porównaniu do G Daty 2011
 • Jeden z najlepszych pakietów zabezpieczających na rynku antywirusów.

Wady

 • Kontrola rodzicielska ma ograniczone funkcje
 • Filtr spamu trochę spowalnia pobieranie wiadomości e-mail. 

Podyskutuj o tym na forum Pcsh.pl, z którego pochodzi ta recnezja!

 • Milosz99

  Świetna recenzja, brawo newskomp

 • http://s1u6.xaa.pl/ Slugger

  Szczerze mówiąc to nie podoba mi się GData =.= Dostałem na rok licencję od pewnej firmy no i cóż… Nie wiem czy jest tak bardzo świetny jak go opisują… Sprawdzam właśnie raport i wykrył mi tylko 4 niby wirusy, które mógł pomylić z wirusami bo miał takie prawo, ale po za tym to nic więcej. Osobiście przyznam – wolę Kasperskiego :) GData jest dla osób, które mało się znają na komputerach. Mi on nie przypadł do gustu.

  • ad1877

   Tak samo Kaspersky, czy Eset jest dla osób mało ogarniętych? Nieprawda. W każdy programie można ustawić go tak aby pytał się użytkownika co zrobić w danej sytuacji/

   • http://s1u6.xaa.pl/ Slugger

    Nie napisałem, że dla osób mało ogarniętych…
    Napisałem, że dla osób, które mało się znają na komputerach.

 • BBBBW

  G DATA TO SYF!!!!! MAM ORYGINAŁ  I NA
  youtube TNIE FILMY !!!!!!!!!!!!!! SYFFFF  SYFFFFF

  • Grzechu

   … BO G Date trzeba ustawić pod siebie. Pozmieniaj kilka ustawień i przestanie Ci zacinać. Główne ścinki powodowane są praktycznie ciągłym skanowaniem komputera.

   • ad1877

    Troszke sprostuję :) Powodowane jest skanowaniem ruchu HTTP a nie komputera :) Ale jest na to rada, ustawić wszystko idzie w zaporze  G Daty.