Rozpoczęły się kwalifikacje do ASUS Open Overclocking Cup 2013
Przez Admin Dnia 13 Kwi, 2013 O 09:55 AM | Kategorie NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Tegoroczna edycja ASUS Open Overclocking Cup jest otwarta dla entuzjastów overclockingu z całej Europy i jest największą tego typu imprezą w regionie. Kwalifikacje zaczynają się 12 kwietnia br. i potrwają do 12 maja br. Overclockerzy przez cały miesiąc będą walczyć o prawo do wystartowania w finałach. Zwycięzcy pucharu z 2012 roku – Xtreme Addict (Polska) i Perica_barii (Czarnogóra) – zostali zaproszeni bezpośrednio do finałów.

AOOC_2013_PR

Zawody ASUS Open Overclocking Cup po raz pierwszy zorganizowano w 2012 roku. Była to zupełnie nowa forma zawodów dla entuzjastów przetaktowywania z Rosji i byłych republik radzieckich. Po etapie kwalifikacji, najlepsze drużyny z Rosji i Ukrainy zmierzyły się z uznanymi europejskimi overclockerami w ukraińskim klubie Kiev CyberSport Arena w walce o nagrodę i tytuł.

Otwarte kwalifikacje

Po uzyskaniu dużej liczby pozytywnych opinii od społeczności overclockerów z całego świata, firma ASUS postanowiła rozszerzyć dostęp do zawodów zaplanowanych na 2013 rok dla wszystkich entuzjastów z Europy i byłych republik radzieckich.

Zawody ASUS Open Overclocking Cup 2013 składają się z dwóch części: kwalifikacji i finałów. Pierwsza część rozpoczęła się 12 kwietnia o godzinie 6:00 (GMT +0). Przez jeden miesiąc overclockerzy z Europy i byłych republik radzieckich będą walczyć o prawo do wystartowania w finałach w trzech benchmarkach: Super Pi 32M, 3DMark11 Performance i 3DMark Fire Strike. Zgłoszenia można wysyłać do 12 maja 2013 roku, godziny 20:00 (GMT +0).

  • Oficjalna strona zawodów ASUS Open Overclocking Cup 2013: http://www.asus-open.com.
  • Zasady można znaleźć na stronie http://asus-open.com/topic/2466.html.
  • Osiągnięte wyniki uczestnicy mogą wysyłać poprzez dedykowaną stronę hwbot.org – największą na świecie bazę danych overclockingu: http://hwbot.org/competition/aooc_2013_qualifier.

Finały w moskwie

Finały ASUS Open Overclocking Cup 2013 odbędą się w Moskwie. Zmierzy się w nich 13 najlepszych zespołów overclockerów. Zwycięzcy pucharu z roku 2012 – Perica_barii (Czarnogóra) i Xtreme Addict (Polska) – zostali zaproszeni bezpośrednio do finałów, natomiast pozostałe 12 drużyn poznamy poprzez kwalifikacje.

Overclockerzy z Rosji, Ukrainy i Kazachstanu jako drużyny krajów goszczących ubiegłoroczne i tegoroczne zawody otrzymują dzikie karty.  Jeśli w kwalifikacjach w Top 9 nie znajdą się drużyny z tych krajów, to automatycznie zostaną zakwalifikowane trzy najlepsze (po jednej z każdego kraju) i dołączą do pozostałych dziewięciu najlepszych drużyn. W przypadku zakwalifikowania się jednej drużyny z danego kraju przywilej dzikiej karty nie będzie brany pod uwagę.

Finały ASUS Open Overclocking Cup 2013 odbędą się podczas największych targów dla graczy w byłych republikach radzieckich Igromir 2013. Główna nagrodą w ASUS Open Overclocking Cup 2013 jest $5000 dolarów amerykańskich. Każda drużyna, która zakwalifikuje się do finałów otrzyma również od firmy ASUS jedną z najlepszych kart graficznych i płytę główną opartą na Intel Z87.

Informacja Prasowa