Sony DSC-HX9V i DSC-HX100V – superzoom, 3D i GPS w kompakcie
Przez Admin Dnia 25 lip, 2011 O 10:21 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Sony zaprezentowało dwa nowe kompakty – HX9V i HX100V. Najświeższa odsłona cyfrówek z serii HX oferuje nawet 30x zoom optyczny, rejestrację obrazów i video 3D, filmowanie w Full HD oraz odbiornik GPS w jednym urządzeniu.

Dwa nowe modele aparatów kompaktowych Sony – DSC-HX9V i DSC-HX100V – zostały wyposażone w przetwornik CMOS Exmor R™ z 16-megapikselową matrycą, który umożliwia nagrywanie filmów 1920×1080 Full HD 50p oraz rejestrację seryjnych zdjęć z prędkością 10 klatek na sekundę. To, co jednak wyróżnia najnowsze kompakty serii HX, to obiektywy zapewniające superzoom nie ustępujący droższym i masywniejszym lustrzankom cyfrowym.

- Lekki i poręczny model HX9V zapewnia aż 16-krotny zoom optyczny w małej, kompaktowej cyfrówce. Szerokokątny obiektyw HXV100V został wyposażony w profesjonalne szkła Vario-Sonnar T* firmy Carl Zeiss, które eliminują wszelkie refleksy i pozwalają na ogromny, aż 30-krotny zoom optyczny. Duże zainteresowanie klientów nowymi kompaktami wynika też z ich szerokich możliwości w zakresie rejestrowania zdjęć i filmów w trzech trybach 3D: fotografia 3D, panorama 3D oraz Sweep Multi Angle. Trójwymiarowy efekt można zobaczyć od razu na 3-calowym wyświetlaczu aparatumówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

Tryb fotografii 3D pozwala za jednym naciśnięciem spustu migawki sporządzić dwie fotografie, które następnie zostają zanalizowane i połączone w jeden obraz 3D gotowy do wyświetlenia na telewizorze 3D. Poruszając aparatem, podczas korzystania z funkcji panorama 3D, można utrwalić bardzo rozległe panoramy, które następnie mogą zostać wyświetlone na telewizorach 2D i 3D. Sweep Multi Angle pozwala natomiast na oglądanie, zarejestrowanych w trójwymiarze, efektów bezpośrednio na ekranie LCD, bez konieczności zrzucania obrazów i filmów na telewizor. Obydwa modele obsługują również tryb zaawansowanej panoramy HR o rozdzielczości nawet 10480×4096 punktów.

Ponadto nowe kompakty oferują szerokie możliwości ręcznych ustawień. Bardziej zaawansowany model HX100V posiada pierścień ręcznej regulacji, za pomocą którego można dokonywać zmiany ogniskowej i ustawień ostrości. Obydwa modele zawierają natomiast bardzo szybki autofocus, pozwalający na złapanie ostrości w zaledwie 0,1 sekundy.

Sony DSC-HX9V oraz DSC-HX100V posiadają także wbudowany GPS i kompas cyfrowy, które rejestrują informację o lokalizacji i kierunku wykonywania zdjęć. Ich efekt można zobaczyć, przeglądając zdjęcia na mapach elektronicznych w komputerze.

Informacja Prasowa