Szał na phablety. Nokia chce nas zaskoczyć?
Przez Mateusz Michalak Dnia 20 Kwi, 2013 O 02:36 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Nokia-LogoJuż wiemy, że Samsung zaplanował serię phabletów z modelem Galaxy Mega na czele, ale przecież nie tylko Samsung jest gigantem na rynku. Jak odpowiedzą na ten pomysł inne korporacje?

Phablety czyli urządzenia mobilne posiadające przekątną ekranu powyżej 5″ wyposażone w funkcje smartfonów i tabletów. Przykładem phabletu jest model Galaxy Mega od firmy Samsung.

Jeszcze nie tak dawno dowiedzieliśmy się o plotkach w sieci na temat phabletów. Nie było dla nas zaskoczeniem, że myśl wysunął Samsung i będzie próbował zdominować także rynek urządzeń pośredniczących między smartfonami a tabletami. Teraz już wiemy, że Nokia nie będzie potulnie czekać, a raczej odpowie ostrą amunicją. Wiadomo nam, że Firma planuje dodać do oferty phablet z serii Lumia wyposażonym oczywiście w Windows Phone. Microsoft zapowiedział, że następna wersja nowego systemu Windows Phone ma obsługiwać rozdzielczość ekranu do 1920 x 1080 px. Dodatkowo jakby tego było mało pojawiły się przecieki na temat Lumii z 41-megapikselowym aparatemczterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800. Prawda? Tego nie wiadomo, ale miejmy nadzieje, że Nokia rozwieje nasze wątpliwości i uchyli rąbka tajemnicy w najbliższych tygodniach.

Źródła: PurePC/KomputerSwiat

 

  • regambler

    Do tego akumulator i plecak w zestawie 😉

  • Astoria

    Miejmy nadzieje, że Nokia rozwinie swoją ofertę 😀