Telefon Facebooka
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2012 O 11:14 AM | Kategorie INTERNET, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

O wspólnych planach Facebooka i firmy HTC, których efektem miałoby być wypuszczenie na rynek telefonu sygnowanego logiem największego międzynarodowego portalu społecznościowego, słychać już od dawna. Wiele wskazuje jednak na to, że plany te uda się wreszcie sfinalizować.

Dziś wiadomo tylko, że tego rodzaju urządzenie miałoby być nowym spojrzeniem na możliwości jakie oferuje producentom system operacyjny Android.

Nieoficjalne informacje, które docierają do internetowych magazynów, zdają się potwierdzać, że premiera facebookowego telefonu może mieć miejsce w połowie przyszłego roku. Od dawna wiadomo, ze Facebook prowadzi dość szczegółowe badania na temat aplikacji na smartfony i tablety, wykorzystywane przez użytkowników portalu. Prawdopodobnie wyniki znajdą swoje zastosowanie w oprogramowaniu przygotowanym dla nowego urządzenia. Możliwe, że Facebook ma zamiar zaoferować kupującym nowy telefon bezpłatne odpowiedniki popularnych aplikacji, co byłoby dodatkowym wabikiem dla nowych klientów.

Zdaniem specjalistów zajmujących się rynkiem urządzeń mobilnych tego typu operacja powinna być przeprowadzona jak najszybciej, zanim pojawią się zapowiadane już nowe systemy operacyjne.

Rafał Chojnacki

Źródło: Techradar.com

  • vieri37

    Za niedługo będziesz jadł przez facebooka