Timeline, czyli Facebookowa rewolucja
Przez Maaciek Dnia 25 Wrz, 2011 O 04:37 PM | Kategorie INTERNET, INTERNET, PORADY, RECENZJE | Z 0 Komentarzami

Większość użytkowników Facebooka spodziewała się jedynie zmian w postaci nowych przycisków, czy nowych funkcji. Zuckerberg na konferencji f8 wprowadził zupełnie nowy wygląd Facebooka! Dowiedz się, co zostało zmienione.

Ledwo dowiedzieliśmy się o nowym Facebooku, a już pierwszego dnia używało go pół miliarda ludzi! Czyżby ten wynik zapoczątkował znów następne rekordy Facebooka?
Na konferencji f8 pokazano Timeline – linia życia. Jej zadaniem jest sprawić, aby Google+ wyglądało jak twór z poprzedniej epoki.

Timeline rewolucją

Timeline ma być udogodnieniem dla wszystkich użytkowników Facebooka. Przyjął on wygląd albumu, w którym nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem piosenki dodanej na własnej tablicy 2 lata temu.

Zdjęcie umieszczone na górze strony to okładka, którą użytkownik może w dowolnej chwili zmienić. Jedynym wymogiem jest rozmiar zdjęcia, musi ono być naprawdę duże :)

Przewijając stronę w dół dostajemy możliwość zapoznania się z całą aktywnością użytkownika Facebooka.

Zdjęcia i posty rozmieszczone są chronologicznie, istnieje możliwość wyróżnienia najważniejszych rzeczy. Nie musimy obawiać się o stracenie możliwości kontrolowania prywatności, dalej możemy wybierać co pokażemy znajomym, a co pokażemy wszystkim :)

Na Timeline znajdziemy mapę, na której zaznaczone będą miejsca, które odwiedził właściciel profilu.

Na dole strony mają zostać zamieszczone różnorakie aplikacje umożliwiające dzielenie się wszystkim, co lubimy.

Ticker, czyli boczny panel po prawej stronie, który pozwoli sprawdzić, co robiliśmy kilka lat temu.

Najlepszą niespodzianką, jaka nas czeka,to prawdopodobnie nowe przyciski, które będziemy mogli edytować , np. mocne.

Spotify dostarczy nam muzykę na Facebooka, od dziś będziemy mogli słuchać tego, co słuchają nasi znajomi, będziemy mogli, także oglądać klipy.

Pojawić ma się, także mobilna wersja Timeline’a

Oto poradnik, jak mieć już teraz własne Timeline: http://www.businessinsider.com/get-facebook-timeline-2011-9#after-saving-your-new-app-you-should-have-an-invitation-to-the-new-timeline-on-your-facebook-home-page-click-get-it-now-7