Trzy produkty NETGEAR nagrodzone podczas CES 2012 [VIDEO]
Przez Admin Dnia 17 Sty, 2012 O 01:18 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Trzy rozwiązania firmy NETGEAR zostały wyróżnione podczas CES 2012 – najbardziej prestiżowych targach elektroniki użytkowej. W Las Vegas uwagę krytyków zdobył m.in. WNDR4700, czyli pierwszy router z dyskiem twardym oraz aplikacja na smartfony i tablety umożliwiająca korzystanie z plików gromadzonych w domowych urządzeniach.

Aż trzy nowe produkty firmy NETGEAR zostały docenione przez prezydium CES 2012 w kategorii Innovations Design and Engineering Award. Są to Media Storage Router (WNDR4700), N750 Wireless Dual Band Gigabit Router DSL (DGND4000) oraz aplikacja do zarządzania siecią – Genie NETGEAR. 


Rozwiązania firmy NETGEAR zaprezentowane w Las Vegas mogą zaskoczyć wielu domowych użytkowników. Po raz pierwszy mogli oni zobaczyć router z wbudowanym dyskiem twardym. Model WNDR4700 to propozycja dla tych, którzy korzystają ze swoich ulubionych multimediów na różnych urządzeniach. Z plików zgromadzonych w pamięci routera będzie można korzystać na tabletach, smartfonach, komputerach, a nawet telewizorach. Pojemność dysku urządzenia wynosi 2 TB, a jego cena wyniesie około 299 dolarów.

Kolejnym urządzeniem producenta z Kalifornii wyróżnionym podczas CES 2012 jest router DGND4000. Wyposażony modem DSL sprzęt wyróżnia się wysoką wydajnością łączącą urządzenia bezprzewodowo z prędkością sięgającą 450 Mbps. Dobrze sprawdzi się podczas streamingu wideo (wysokiej rozdzielczości), czy grach sieciowych między wieloma użytkownikami. Router zawiera również funkcję ReadySHARE Cloud umożliwiającą zdalny dostępu do dysku twardego podłączonego przez USB. Obydwa urządzenia będą dostępne w Polsce od czerwca 2012 roku.

Domowe multimedia w komórce 
Użytkownicy smartfonów szczególnie zadowoleni będą z Genie NETGEAR. Jest to aplikacja do zdalnego sterowania siecią dla komputerów PC, smartfonów i tabletów. NETGEAR Genie w wersji Mobile App dla urządzeń wyposażonych w iOS lub Android pozwala na łatwe monitorowanie, kontrolę i naprawy domowej sieci. Wśród ciekawych funkcji, którymi można zarządzać jest m.in. kontrola rodzicielska, sieci dla gości. Jednak najbardziej interesująca wydaje się opcja MyMedia. Dzięki niej Genie zamienia smartfon lub tablet w prawdziwe centrum multimedialne z dostępem do zasobów przechowywanych na domowym serwerze lub dysku komputera. Genie NETGEAR jest pierwszy oprogramowaniem firmy NETGEAR wyróżnionym podczas CES.

  • mankos

    Akurat ich produkty można zaliczyć do solidnych – u nas w firmie cała sieć bazuje na rozwiązaniach od Netgear i jak dotąd, przez kilka ładnych lat, nic nigdy nie zawiodło. W zasadzie zmian dokonujemy tylko wtedy, gdy potrzebujemy nowych funkcjonalności. Bo sprzęt wydaje się być raczej bezawaryjny.

  • mariusz balik

    W tym roku rzucili kilka fajnych routerów – w sumie kupiłem nowy router tylko ze względu na lepsze parametry, bo z poprzednikiem wszystko było ok. Ale nowy Netgear to już USB 3.0, obsługa szybkiego łącza i idealne połączenie na 240 metrach, bez dodatkowych urządzeń – temat routerów mocno idzie do przodu.