Zadbaj wiosną o nowy, świeży wygląd z nowym notebookiem Sony VAIO z serii E 14P
Przez emus1994 Dnia 10 Kwi, 2012 O 06:51 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Elegancki notebook ze stylowymi, kolorowymi akcentami, przeznaczony do codziennych zastosowań multimedialnych

  • Stylowy, „portfelowy” wygląd z kolorowymi akcentami
  • Głośny, czysty dźwięk dzięki technologiom xLOUD, Clear Phase i Dolby Home Theatre V4
  • Podświetlana klawiatura i duży gładzik umożliwiający używanie gestów
  • Energooszczędna konstrukcja z wydajnym akumulatorem, hybrydową kartą graficzną i funkcją Rapid Wake + EcoTej wiosny, dzięki ułatwiającemu codzienne zadania notebookowi Sony VAIO E 14P z ekranem 35,5cm (14″), każdy będzie mógł pokazać swój własny styl.
    W domu, na uczelni i w kawiarni nowa seria VAIO E będzie się wyróżniać delikatną, „portfelową” stylistyką. Trzy świeże kolory – biały, czarny i różowy – uzupełnione są barwnymi ozdobnikami na obrzeżu, pokrywie, gładziku i klawiaturze notebooka. Atrakcyjność wyglądu zwiększa dodatkowo wykonana zaluminium ramka głośnika.

Klawiatura ma wygodnie rozmieszczone, izolowane klawisze, a jej podświetlenie – włączane przez czujnik światła w otoczeniu – umożliwia bezbłędne pisanie nawet późnym wieczorem. Ten sam czujnik zmniejsza jasność ekranu, aby obniżyć zużycie energii w słabszym oświetleniu.

Duży, obsługujący gesty gładzik pozwala na klikanie na dużej powierzchni i umożliwia intuicyjną, „bezprzyciskową” obsługę. Nie brakuje więc miejsca na przeglądanie stron www czy edycję zdjęć przy użyciu takich gestów, jak przewijanie, pstryknięcie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót.

Nowością w komputerach VAIO jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows® Media Player, Internet Explorer® 9, PowerPoint® i PowerDVD.

Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC” poprawia jakość obrazu podczas wideorozmów. Przyjaciele i najbliżsi na pewno docenią lepiej odwzorowane szczegóły, większy kontrast i bogatsze kolory – nawet przy słabym oświetleniu, w którym inne kamery wytworzą tylko ziarnisty i zamazany obraz.

Projektanci serii VAIO E 14P zadbali, by dobry wygląd był uzupełniony czystym dźwiękiem. Unikatowe technologie Sony xLOUDTM i Clear PhaseTM zwiększają głośność dźwięku bez wprowadzania zniekształceń, co przekłada się na imponujące brzmienie filmów i gier. Można także włączyć system Dolby® Home Theatre® V4, który zapewni bogaty, kinowy dźwięk zarówno przy słuchaniu przez wbudowane głośniki, jak i przez słuchawki lub głośniki zewnętrzne.

Energooszczędna konstrukcja serii VAIO E wydłuża działanie akumulatora zarówno przy zabawie, jak i w czasie pracy. Do 7 godzin pracy bez ładowania1 oznacza możliwość swobodnego robienia notatek na wykładach i korzystania po zajęciach z serwisów społecznościowych lub przeglądania ulubionych stron www.

Hybrydowy system graficzny wykorzystuje dedykowany procesor grafiki do zastosowań o znacznej złożoności, takich jak gry, wyświetlanie filmów czy edycja zdjęć. W przypadku zadań o mniejszych wymaganiach procesor ten jest wyłączany, co zwiększa czas pracy akumulatora. Do wydłużenia czasu pracy przyczynia się też efektywny wyświetlacz VAIO i energooszczędne procesory, jak również wbudowany napęd optyczny, który w trybie spoczynkowym w ogóle nie pobiera energii.

Nie masz chwili do stracenia? Dzięki nowej funkcji Rapid Wake + Eco, komputer w jednej chwili jest gotowy do działania. Ten energooszczędny tryb przełącza komputer VAIO w tryb głębokiego uśpienia. Maszyna zużywa wówczas minimalną ilość energii, dzięki czemu może pozostawać w tym trybie nawet przez 10 dni2. Wystarczy jednak otworzyć pokrywę komputera, by w kilka sekund wszystkie pliki i aplikacje zostały przywrócone do stanu sprzed uśpienia.

Komputer VAIO może także pełnić funkcję ładowarki smartfonu: wystarczy podłączyć go do portu USB, nawet jeśli komputer jest wyłączony albo uśpiony.

Porządkowanie, edycja i prezentowanie kolekcji multimediów przechowywanych w notebooku VAIO z serii E to prawdziwa przyjemność. Dostarczany z komputerem bez dodatkowych opłat program PlayMemories Home firmy Sony pozwala z łatwością wyszlifować własne zdjęcia i filmy, dzięki czemu samodzielna obróbka filmów, również w formacie 3D, jest prostsza niż kiedykolwiek przedtem.

Personalizację wyglądu notebooka VAIO umożliwia dopasowana wyglądem mysz Bluetooth® i pokrowiec podróżny. W ofercie znajdzie się również zestaw zawierający komputer VAIO z dopasowanymi akcesoriami: myszą i nakładką na klawiaturę.

Nowa seria VAIO E 14P będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym.

1 Faktyczny czas pracy akumulatora zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej i programowej. Benchmark: MobileMark 2007
2 Czas pracy akumulatora w trybie uśpienia zależy od konfiguracji i warunków pracy: rozmiaru zainstalowanej pamięci, stanu naładowania akumulatora i ustawień ładowania przez USB.

  • http://twitter.com/MrBrawo Rafał Kuniej

    Wszystko ładnie, tylko ciekawe jaka będzie cena tego cacka :)