Znamy kilka informacji o projekcie Google Glass
Przez Michał Deptuch Dnia 3 Sty, 2013 O 11:11 AM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

W połowie 2012 roku dużo mówiło się o nowym projekcie Google Glass. Do niedawna nie wiadomo było co to w ogóle jest. Przedstawiane okulary z kamerką wywoływały wielkie zdziwienie i ciekawość, lecz nikt nie wiedział do czego to będzie służyć. Ostatnio na serwisie IEEE Spectrum zamieszczono wywiad z Babakiem Pervizem – szefem projektu Google Glass.

Zacznijmy od początku, aby odświeżyć kilka wiadomości. Zwykłe okulary z kamerką wyposażone w moduł transmisji danych, mikrofon, kompas, żyroskop i akcelerometr. Można powiedzieć więc, że niezły gadżet, którym robimy zdjęcia i kręcimy filmy. Więcej nic nie wiadomo było.

W wywiadzie szef projektu zdradził jednak kilka cennych informacji. Prace idą pełną parą – trwają udoskonalenia sprzętu i oprogramowania. Google Glass ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Dostępne będzie API (Application Programming Interface), czyli interfejs programowania aplikacji. Okulary posiadają touch pad, ale ponoć dostępne mają być też polecenia głosowe, nad którymi trwają obecnie prace.

A teraz ważne pytanie: czy Google Glass jest w ogóle bezpieczne? Przecież w oczach będziemy mieć inny świat, co może prowadzić do bólów głowy, zawrotów czy innych niebezpieczeństw. Szef projektu stwierdził jednak, że jest to całkowicie bezpieczne. Zobaczymy jednak jak produkt wejdzie na rynek. Koszt takiego urządzenia ma nie przekraczać 1500 dolarów.