Zobacz co ściągają inni
Przez Shaqu Dnia 18 Sty, 2012 O 11:58 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Chcesz sprawdzić co pobierają twoi znajomi lub przyjaciele z sieci BitTorrent ? Nic prostszego. Musisz jedynie znać ich IP.

Saren, Ruslan oraz Ilia, stworzyli stronę youhavedownloaded.com, dzięki której możemy sprawdzić kto jakie pliki ściągał, wystarczy w wyszukiwarce wpisać adres IP, który nas interesuje. Możemy również wpisać nazwę konkretnego pliku, a strona wyświetli nam adresy IP z których był sciągany dany plik, oraz datę z dokładności do 1 miesiąca. Dzięki tej stronie dowiedziałem się, że ludzie z takich egzotycznych krajów jak Indie, czy Malezja grają w polskie produkcje typu Wiedźmin 2. Strona monitoruje ok. 20% wszystkich pobrań z sieci BitTorrent. Obecnie jest w niej nieco ponad 55 mln adresów ! Według statystyk najwięcej plików pobrali ludzie z Chin, USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz co ciekawe z Tajwanu.

Według zapewnień twórców strony, ich celem nie jest zdemaskowanie piratów, a jedynie kolejny dowód na to, że w internecie nie jesteśmy zupełnie anonimowi.

 

  • Łukasz

    A czy nie jest tak, że niektórych krajach zabronione jest gromadzenie adresów IP i ich przetwarzanie?

  • Shaqu

    Szczerze mówiąc to nic mi o tym nie wiadomo. Jednak wydaje mi się, że raczej tak nie jest…no chyba, że w takich krajach jak Korea Płn.